Samochodowa wyprawa rodzinna – gadżety, które ułatwiają życie

Wybierasz się na wakacje z rodziną, a waszym środkiem lokomocji będzie samochód? Na samą myśl o podróży zaczynasz się denerwować  i zastanawiać, czy uda się wygodnie i bez większych nerwów dojechać na miejsce? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość  – jest sposób, by umilić podróż całej rodzinie. Sprawdź, jakie wyposażenie auta ułatwi taką wyprawę.

 

Kierowco – zadbaj najpierw o siebie

Aby podróż przebiegała sprawnie, należy zadbać o wygodę  kierowcy –  to daje nam gwarancję bezpiecznego dotarcia do celu. Komfort kierowcy to  przede wszystkim dobra widoczność. Dlatego warto zaopatrzyć  się w dobre okulary chroniące przed nadmiarem światła słonecznego. Zapewnią oczom wygodę oraz uchronią  je przed przedwczesnym zmęczeniem. Siła, z jaką okulary zabezpieczają przed zbyt ostrymi promieniami słońca, określana jest w skali od 0 do 4. Dla kierowców najlepszymi okularami są te, w których szkła oznaczono liczbą 2 lub 3. Przy wyborze oprawek warto mieć na uwadze fakt, że niektóre oprawki mogą ograniczać pole widzenia. Najlepiej  zdecydować się na cienkie, metalowe ramki, które nie będą zbyt dużym obciążeniem dla nosa i uszu.

Kierowcy z pewnością przyda się  także zestaw głośnomówiący lub słuchawka Bluetooth,  wówczas będzie mógł swobodnie rozmawiać przez telefon. Warto zadbać także o dobrą nawigację, bo
w nieznanym dla nas terenie często możemy zabłądzić.

 

Przydatne akcesoria – komfort i bezpieczeństwo podróży

Jeżeli podróżujesz z dziećmi i nie chcesz zbyt często zatrzymywać się, zainwestuj w lodówkę turystyczną. Dzieci zazwyczaj się nudzą, albo chcą jeść. Posiadając lodówkę turystyczną, można przygotować wiele przekąsek, którym nie będzie straszna letnia temperatura. W takiej lodówce można także chłodzić napoje, co jest szczególnie cenne w czasie podróży do najcieplejszych, europejskich krajów, położonych nad Morzem Śródziemnym.

Niezwykle przydatne mogą okazać samochodowe rolety lub żaluzje okienne, które skutecznie chronią pasażerów przed nadmiarem słońca. Z  kolei termiczna osłona przedniej szyby okaże się nieoceniona już na miejscu. Dzięki jej zastosowaniu, stawiając auto w nasłonecznionym parkingu, bez problemu chwycisz kierownicę w dłonie. W czasie podróży musimy być przygotowani  na nieprzewidziane zdarzenia. Aby poczuć się bezpiecznie, warto mieć w samochodzie podręczną latarkę, małą saperkę, robocze rękawice oraz zestaw niezbędnych narzędzi i akcesoriów do wymiany przebitej opony. Taki komplet to nic wielkiego, a potrafi uratować niejedną  sytuację.

 

Dzieci – nasze skarby, które w podróży trzeba czymś zająć

Podróżując z dziećmi, musisz pamiętać o tym, że maluchy mogą być znudzone już po godzinie drogi. Jeżeli czeka Was długa  podróż , a Ty jako kierowca chcesz mieć spokój ducha, musisz zapewnić im jakieś zajęcie. Zadbaj o to, by każde dziecko miało ze sobą ulubioną zabawkę lub książkę do czytania. Niezbędnym sposobem na nudę może być tablet- wypełniony bajkami i grami komputerowymi.

Pamiętajmy o zabraniu maluchom do samochodu poduszki i koca. Dzieci znużone długą podróżą, kołysane samochodowym szumem, usypiają w mgnieniu oka.

Podróż  nie musi być straszna. Wystarczy odpowiednio się do niej  przygotować i mieć pozytywne nastawienie. Może stać się jednym z przyjemniejszych części wyjazdu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *