Gry planszowe zawsze w cenie

Zaglądając do przeciętnego domu, zobaczymy obraz rodziny, która co prawda przebywa pod jednym dachem, ale każdy spędza czas samotnie. Mama ogląda telewizję, tata ugrzązł w internecie, a dzieci ze smartfonami w rękach spędzają czas w mediach społecznościowych. Ten ponury obraz mogą odmienić…  gry planszowe, które w ciągu jednego popołudnia zintegrują całą rodzinkę.

Nowoczesne technologie zawładnęły naszym życiem, ale wcale nie musimy się temu zawsze poddawać. Samo słowo – rodzina – nabiera zupełnie innego znaczenia, gdy wszyscy jej członkowie lubią spędzać razem czas, razem się bawić, tworząc w ten sposób wspólne, rodzinne wspomnienia. Jednym ze sposobów na budowanie rodzinnych więzi są właśnie gry planszowe. To one zapewniają doskonałą zabawę każdemu członkowi rodziny, pozwalają odreagować szkolne i zawodowe stresy, a przy okazji uczą, rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści przynoszą gry planszowe.

 

Logika i analityka

Gry planszowe rozwijają umiejętność analizowania faktów i wyciągania wniosków ze zmieniającej się nieustannie sytuacji. Dzięki temu każdy uczestnik gry musi podejmować różne decyzje, a obserwując ich skutki, z czasem zaczyna uczyć się przewidywania. Wszystkie te umiejętności przydają się potem w życiu codziennym. Dzieci znacznie łatwiej uczą się matematyki, ponieważ zaczynają dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe. Młodzież, a nawet dorośli mogą wykorzystać te umiejętności, zgłębiając tajniki innych nauk ścisłych lub ekonomii.

 

Współzawodnictwo

Dzieci bardzo szybko spotykają się w życiu z sytuacjami, w których muszą konkurować ze swoimi rówieśnikami. Nie zawsze umieją odnaleźć się w takiej sytuacji, bo nie wiedzą, na czym polega uczciwe współzawodnictwo. Grając w gry planszowe, poznają reguły rządzące zdrowym współzawodnictwem, a potem stosowanie ich w życiu jest dla nich czymś zupełnie oczywistym. Dzieci bardzo często przekonują się też, że oszustwo nie popłaca ani w grze, ani w życiu.

 

Przewidywanie i wyobraźnia

Maluchy popełniają mnóstwo błędów na co dzień, a wszystko to wynika z kompletnego braku umiejętności przewidywania tego, co może wydarzyć się w następstwie pewnych, z pozoru nieistotnych działań. Zaskakujące jest to, że gry planszowe potrafią wykształcić w młodych ludziach zdolność myślenia do przodu, przewidywania skutków swoich posunięć, co jest niezwykle cenną umiejętnością. Tym samym dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, a to jest przecież podstawą podejmowania samodzielnych decyzji. Wykształcenie takich kompetencji w czasie przyjemnej zabawy sprawi, że młodzi ludzie będą sobie znacznie lepiej radzić w życiu.

 

Współpraca w grupie

Gry planszowe uczą wspólnego działania, bo wiele z nich to gry zespołowe. Dzieci szybko przyswajają sobie umiejętność współpracy w celu osiągnięcia wspólnego celu, bo przecież każdy lubi poczuć smak zwycięstwa. To umiejętność, która każdemu człowiekowi jest potrzebna w czasie nauki i w życiu zawodowym. O umiejętność pracy w zespole pyta każdy rekruter w czasie rozmowy o pracę. Współpraca w grupie to także cenna kompetencja w sporcie zespołowym.

 

Gry planszowe – doskonały prezent świąteczny

W dobie zalewu nowych technologii gry planszowe zdecydowanie wracają do łask. Dzieje się tak dlatego, że dostrzeżono ich niezwykłą moc. To one potrafią zebrać rodzinę lub grupę przyjaciół wokół stołu i są świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Dzieciom dają wiarę we własne umiejętności i budują motywację do zdobywania coraz lepszych wyników. Warto więc wybrać ciekawe gry planszowe i uczynić z nich znakomite prezenty świąteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *